carVertical vs Cebia: Podrobné srovnání

carvertical-vs-cebia

Kupujete auto z druhé ruky a bojíte se přetočeného tachometru nebo servisní historie? Co kdybychom vám řekli, že existuje možnost zobrazení kompletní historie vozidla, které kupujete a stačí vám k tomu pouze číslo VIN. Představíme vám hned dvě vůdčí společnosti na trhu, které vám vytrhnout trn z paty, carVertical vs Cebia. 

Už jste někdy zažili situaci, kdy jste kupovali vozidlo z druhé ruky, o kterém byste rádi zjistili podrobnou historii, ale nevěděli jste jak na to? Ojetá vozidla mohou skrývat mnoho překvapení, které nemusí být vždy zrovna příjemné. carVertical vám pomůže se zjištěním kompletní historie o vašem novém vozidle, a to pouze díky číslu VIN. Alternativou carVertical je Cebia, která nabízí funkci AUTOTRACER, která dokáže prověřit jakékoliv vozidlo taktéž pomocí čísla VIN. 

VIN je unikátní číslo, které má každé vozidlo přiděleno, jinak řečeno, je to rodné číslo vozidla. Můžete ho nalézt v dokladech vozidla nebo přímo na něm. S jeho nalezením vám pomůže carVertical, který nabízí kompletní přehled modelů vozidel a návod, jak v daném vozidle VIN kód najít. Cebia také nezůstává pozadu s jeho základním návodem na nalezení VIN kódu ve vozidle.  Cebia nebo carVertical poté shromáždí veškeré dostupné údaje, které mají dostupné v záznamech k prověřovanému vozu a vytvoří vám report, který bude zobrazovat nejdůležitější, ale také velmi podrobné informace týkající se vašeho kupovaného vozidla. 

Reporty od obou společností jsou placené. Zaplatit však můžete přes bránu GoPay kartou nebo převodem, a to u Cebia. Pokud zvolíte report od carVertical můžete zaplatit kartou, prostřednictvím PayPal nebo nabízejí funkci, kterou ocení hlavně nadšenci kryptoměn – přijímají totiž cV žetony, a tak můžete úhradu provést přímo z vaší krypto peněženky. Po zaplacení obdržíte vygenerovaný report, a to v online podobě od carVertical a v podobě PDF souboru od Cebia.

Na trhu se nachází mnoho firem, které vám s historií vozidla mohou pomoci. My bychom však doporučili zejména carVertical nebo Cebia, díky jejich službám, ceně, historii a přehlednosti. Pomocí carVertical nebo Cebia zjistíte historii servisu vozidla, přehled skrytých škod, přetočený tachometr, přesný počet majitelů a mnohem více. Špatná historie může znamenat vysoké náklady a desetitisíce korun za opravy. Pokud kupujete vozidlo z druhé ruky a neznáte jeho historii, můžete tak ohrozit sebe i vaše blízké na cestách. 

Cebia nebo carVertical vygenerují report, díky kterému snadno zjistíte, zda Vaše nově zakoupené vozidlo nemělo žádné vážné nehody a vyhnete se tak případným potížím. Pokud kupujete ojeté vozidlo, oceníte tak funkci, která zobrazí skryté škody na vozidle. V případě carVertical uvidíte v reportu přesně vyznačené místo závady a očekávané náklady na opravu. Cebia nenabídne detailní zobrazení závady, ale o poškození vás bude také informovat a náklady na opravu mají vykalkulované detailněji. 

Ukázka náhledu poškození v reportu od CarVertical:

Reportu od CarVertical

Ukázka náhledu poškození v reportu od Cebia:

Reportu od Cebia

V čem se liší carVertical a Cebia?

Přehledy carVertical jsou komplexnější, obsahují údaje o historii mezinárodních vozidel, včetně údajů o nehodách, krádežích či najetých kilometrů. Naopak jiní mohou ocenit společnost Cebia a její dlouholetou působnost na českém trhu, přehledné webové stránky, PDF reporty nebo funkci AUTROTRACER.  

carVertical dělá vše proto, aby pro vás shromáždili maximum informací o historii vozidla z různých zdrojů po celém světě. Proto jsou také schopni poskytovat informace včetně národních a soukromých registrů, policie, pojištění, aukcí vozidle atd. Kromě toho také poskytují NMVTIS údaje o vozidlech ze Severní Ameriky. Cebia a její služba AUTOTRACER, NMVTIS údaje neposkytuje a má přístup pouze k policejním databázím České a Slovenské republiky. 

Cebia umí zkontrolovat historii vozidel, které byly evidovány u leasingových společností nebo úvěrové smlouvy na vozidla v rámci České republiky. carVertical dokáže zjistit, za jakým účelem bylo vozidlo využíváno a to např. i v případech, že se jednalo o vozidlo k pronájmu, taxi, veřejnou dopravu nebo přepravu zboží. 

carVertical vs Cebia: carVertical – výhody a nevýhody

carVertical je původem litevská služba působící na českém trhu, která poskytuje komplexní služby v rámci ojetých vozů, a to včetně kompletní historie mezinárodních vozidel, najetých kilometrů nebo třeba krádežích. 

Výhody:

+ Komplexní historie obsahující informace o servise vozidla, přehled skrytých škod, přetočený tachometr, krádeže, nehody atd. 

+ Historie vozidel v Evropě a NMVTIS historie v Severní Americe.

+ Určení způsobu, ke kterému bylo vozidlo využíváno. 

+ Levnější než konkurence.

+ Přehledy, které jsou založeny na databázi blockchain proti neoprávněné manipulaci.

+ Seznam nejčastějších závad modelů vozidel.

Nevýhody:

-Náklady vynaložené na zakoupení reportu k získání podrobného přehledu o vozidle.

-VIN dekodér je relativně nové řešení.

-Relativně nové řešení na českém trhu.

carVertical vs Cebia: Cebia – výhody a nevýhody

Cebia je česká společnost s dlouholetou historií, která nabízí službu AUTOTRACER, díky které si můžete prověřit historii vozidla online. Kromě toho se Cebia chlubí partnerstvím s více, než 2 000 partnery z celé Evropy, kteří přispívají záznamy o vozidlech do jejich systému. Kromě služby prověření historie nabízí také prověření původu v zahraničí, zabezpečení vozidel, mobilní aplikaci a mnoho dalších služeb. 

Výhody:

+ Základní přehled o historii vozu.

+ Společnost působící delší dobu na českém trhu.

+ Některé výpisy historie o vozidlech jsou v PDF ke stažení zdarma.

+ Přehledné webové stránky.

+ Mobilní aplikace Carolina, která nabízí informace o vašem vozidle (historie, náklady, spotřeba atd.)

Nevýhody:

Dražší než konkurence.

-Neposkytuje údaje NMVTIS a má omezený přístup k policejním databázím. 

-Chybí údaje o kradených vozidlech mimo Českou a Slovenskou republiku.

-Neposkytuje analýzu nejčastějších závad konkrétních modelů vozidel.

Srovnání carVertical a Cebia podle reportu vozidla: 


carVerticalCebia
Stav tachometru14 záznamů od počátku doby registrace2 záznamy od roku 2018, předchozí záznamy nejsou k dispozici
Zaznamenaná aktivitaAno, od roku výroby vozidla až po servisní historii a prodeje do současnostiNe
Kontrola odcizeníAnoAno
Kompletní historie kilometrů a hloubková analýzaAnoNe
Historie poškozeníAno – detailně vyobrazenéAno – pouze oznámení o škodě
Vývoj ceny inzerceAnoAno
Seznam výbavy vozidlaAnoAno
FotkyAnoAno
Kontrola VIN na vozidleAno – včetně fotek a návoduNe
Seznam možných potíží s daným modelem vozuAnoNe

Tabulka nám ukazuje, že obě společnosti poskytují detailní informace v jejich reportech o vozidle. Report od carVertical je navíc obohacen o kompletní historii kilometrů a jejich analýzu, návod, jak najít VIN přímo ve vozidle a také seznam, který upozorňuje budoucího majitele na možné závady, které jsou typické pro daný model vozidla. 

Report od carVertical dostanete přímo po zaplacení, a to vygenerovaný ve webovém prohlížeči. Vygenerovaný report ve vašem prohlížeči, se může zdát přehlednější, jelikož veškeré informace, které si chcete zobrazit si můžete navolit přímo v menu nebo jednoduše listovat stránkou. Naopak Cebia zvolila možnost vygenerování reportu pomocí PDF souboru, které nemusí být pro každého úplně přehlednou volbou, obzvlášť, když se jedná o 13stránkový report. Na druhou stranu, report od Cebia obdržíte i na e-mail, a tak se nemusíte bát, že by se vám někde ztratil. 

Shrnutí

Ačkoliv se carVertical nachází na českém trhu kratší dobu, jedná se o povedenou službu, která nabízí za málo peněz hodně muziky. Snaží se zákazníkům poskytnout, co nejvíce informací o daném vozidle, a to v přehledné a uživatelsky jednoduché formě. 

Cebia je na českém trhu již delší dobu, a tak není divu, že spoustu zájemců o vozidla využívá právě jejich služeb. S jejich lehce dražším reportem jsou obstojnou variantou na trhu.

Celkové hodnocení

carVertical se snaží získat zákazníky na jejich vygenerované reporty přímo v prohlížeči, a to levněji než konkurence. Také se soustředí pouze na službu kontroly historie vozidla, a tak není divu, že nabízí nejkomplexnější množství informací. Cebia kromě služby prověření vozidla nabízí více služeb, jako zabezpečení vozidla, mobilní aplikaci nebo kontrolu exekucí. Z toho důvodu nemají tolik vypracované reporty a množství informací, které za jejich cenovku dostanete, není tak rozsáhlé, jako od carVertical. Přesto jsou obě služby hodnocené, jako kvalitní a ani jednou volbou nešlápnete vedle.

Tak co, pro jakou službu se rozhodnete při příštím nákupu ojetého vozidla vy? Bude to carVertical nebo Cebia?

Zadejte svůj e-mail
×
VIN Dekoder

SLEVA 50% na

carvertical logo
559 Kč231 Kč
cena za zprávu při nákupu 3 zpráv
ZKONTROLUJTE VIN KÓD NYNÍ