Recenze Cebia 2024

599 Kč
cena za zprávu

Hodnocení (43)

30denní záruka vrácení peněz
Výhody:
 • Mnoho různých cenových plánů, ze kterých si vybere každý.
 • Nabízí výhody oběma stranám, tedy kupujícím i prodávajícím.
 • Navíc čerpá informace z databáze o 1 miliardě vozidel
 • Rozhraní je přehledné a jednoduché na používání
 • Rychlé vytvoření zprávy o historii vozidla
 • Spolupráce s Auto Tracerem
 • Spolupráce s místními partnery a získávání záznamů z více než 20 evropských zemí.
Nevýhody:
 • Zaměřuje se především na Českou republiku, Slovensko a některé další evropské země.
 • Auto Tracer neověřuje údaje od významných státních úřadů a policejních stanic.
 • Navíc by mohly existovat pochybnosti o správnosti údajů.
 • Platforma neposkytuje zprávy v angličtině; je třeba je přeložit do požadovaného jazyka.
 • Je o něco dražší než konkurence.

I když vám prodejce dodá podrobné informace o voze, služba Cebia vám i přesto má co poskytnout. Každý vůz má k dispozici jiné informace. Pokud máte zájem o ojetý vůz, není na škodu si prověřit jeho historii. V tomto ohledu vám může pomoci mnoho dostupných služeb. Díky nim se budete schopni rozhodnout, zda chcete obchod uzavřít za stávajících podmínek, nebo zda je třeba více vyjednávat. K tomu potřebujete dobrou platformu, která poskytuje podrobné a přesné zprávy. V tomto ohledu je tedy dekodér VIN Cebia jednou z nejlepších služeb. Podívejme se tedy na to, o co se jedná a jak to funguje.

Recenze na službu Cebia:

Cebia je platforma pro kontrolu historie vozů. Na trhu působí již mnoho let a od té doby pomáhá lidem při rozhodování o koupi. Navíc patří ke společnostem, které si s klienty vytvořily ty nejlepší vztahy. To vše díky vynikajícím funkcím a skvělým službám. Hlavním cílem této platformy pro kontrolu historie vozů je poskytovat hodnotu kupujícím i prodávajícím. Poskytuje například hodnotu bez ohledu na to, zda jste fyzická osoba nebo prodejce automobilů. Pomáhá lidem při bezpečném rozhodování.

V dekodéru VIN Cebia je navíc samostatná sekce, kde mohou prodejci předkládat zprávy o historii svých vozů. Tímto způsobem zvyšují důvěryhodnost svého vozidla a zvyšují jeho tržní hodnotu. Zde jsou uvedeny základní informace týkající se služby Cebia, které vám pomohou dozvědět se více:

Název dekodéru VINDekodér VIN Cebia
V provozu od roku1991
Sídlící vSídlo společnosti je v Praze
Celkové hodnocení7/10
Hlavně slouží vEvropě, České republice
Služby zákazníkůmK dispozici

Cebia je platforma pro kontrolu historie vozů. Na trhu působí již mnoho let a od té doby pomáhá lidem při rozhodování o koupi. Navíc patří ke společnostem, které si s klienty vytvořily ty nejlepší vztahy. To vše díky vynikajícím funkcím a skvělým službám. Hlavním cílem této platformy pro kontrolu historie vozů je poskytovat hodnotu kupujícím i prodávajícím. Poskytuje například hodnotu bez ohledu na to, zda jste fyzická osoba nebo prodejce automobilů. Pomáhá lidem při bezpečném rozhodování.

Model databáze služby Cebia:

Pokud chcete investovat do nákupu předplatného služby Cebia, udělejte si přehled o její databázi. Pokud jde o databázi, má jeden z nejrozsáhlejších systémů. Společnost Cebia používá ke kontrole historie vozidel, podvodných činností a škod systém Auto Tracer. Pokud jde navíc o záznamy, pak má Cebia k dispozici více než 1 miliardu historií vozů.

Pokud má nějaká společnost tak rozsáhlou databázi, nehrozí, že by obsahovala nesprávné údaje. To znamená, že historie, kterou získáváte, pochází ze záznamů o 1 miliardě vozidel. V důsledku toho má velký význam pro prodejce, zákazníky, dovozce a výrobce. Kromě toho jsou přehledy historie vozidel stejně přínosné pro pojišťovny, leasingové společnosti a servisy.

Jak funguje dekodér VIN Cebia?

V recenzi služby Cebia jsme již zmínili rozsáhlou databázi této moderní služby. Hlavní jež, že Cebia má sídlo v České republice, takže se zabývá vozidly, která jsou ze Slovenska nebo z České republiky. Společnost navíc většinu údajů získává od místních výrobců a majitelů vozů. Můžeme tedy důvěřovat přesnosti údajů.

Recenze: Průmyslová síla služby Cebia:

Když mluvíme o rozsáhlé databázi, je nespravedlivé zmiňovat průmyslovou sílu. Již jsme hovořili o tom, že centrální databáze přebírá data ze systému Auto Tracer. Ale systém Auto Tracer není propojen s žádným národním nebo státním útvarem. Pokud tedy získáte informace o drobné krádeži, poškození nebo nehodě, nebudou ověřené NMVTIS či jinými odděleními. Když například zjišťujete informace o záznamu, pak Auto Tracer poskytne údaje, které ověřuje pouze Policie České republiky a Policie Slovenské republiky. Obecně platí, že konkurenční služby získávají údaje ověřené od policie, pojišťoven, registrů a dalších prodejců aut. To však není případ společnosti Cebia.

Jaké jsou hlavní funkce dekodéru VIN Cebia?

Pro každou platformu pro kontrolu historie vozidel je ctí, když zákazníci důvěřují jejím výsledkům a přesnosti údajů. Cebia funguje v rámci Evropy, kde má skvělé pokrytí. Je tedy nezbytné budovat důvěru a dobré vztahy se zúčastněnými stranami. Informace o vozidlech databázi poskytují hlavně dvě strany.

 • Prodejce vozů
 • A kupující vozů

Doufám, že jste si již vědomi přínosům služby pro kupující. Stejně přínosná je však i pro prodejce vozů. Pokud prodávající poskytnou databázi údaje, zvýší to hodnotu jejich vozidla a pomůže to zvýšit jeho tržní hodnotu. Společnost Cebia patří mezi několik málo služeb, které jsou v provozu v rámci Evropy. Pokud se tedy rozhodnete tuto platformu použít, můžete využívat následující funkce.

Identifikace vozidla:

Než se pustíte do koupě ojetého vozu, je nezbytné zkontrolovat skutečnou identifikaci vozidla. V této části se dozvíte například počet majitelů vozu. Kromě údajů o vlastnictví se můžete dozvědět informace o modelu, značce, čísle motoru a dalších specifikacích vozu.

Kontrola problémů:

Před uzavřením obchodu je nezbytné zkontrolovat potenciální problémy. Je například možné, že se vozidlo stalo účastníkem nehody, že je kradené, že bylo zasaženo povodněmi nebo že bylo poškozeno jiným způsobem. S pomocí dekodéru VIN Cebia se můžete ujistit, že se vašeho vozidla takové problémy netýkají. Menším problémem ale je, že společnost Cebia provádí kontroly krádeží pouze v rámci Slovenska a České republiky.

Stav vozidla

Existuje mnoho případů, kdy si kupující pořídili vůz, který měl vážné problémy. Pouhým okem nelze posoudit stav vozu uvnitř. S pomocí dekodéru VIN Cebia ale zjistíte skutečný stav vozidla. Identifikační číslo vozidla vám může prozradit následující:

Stav motoruBezpečnostní kontrolyPřesná identifikace vozu
Slevové kupónyFyzické kontrolyZpráva o motoru vozidla
Počet najetých kilometrůDatum první registraceSeznam předchozích majitelů

Nejdůležitější je, že všechny údaje jsou schváleny všemi právními partnery společnosti Cebia. V tomto případě se tedy nemusíte obávat o stav vozu

Zpráva o ocenění vozidla:

Společnost Cebia dobře ví, že je bolestivé, když zaplatíte více, než jaká je tržní hodnota vozu.  To se stává, pokud si před kupující uzavřením obchodu nepřečte zprávu o historii vozidla. S dekodérem VIN společnosti Cebia můžete tento problém překonat. V přehledové zprávě Cebia je uveden skutečný stav vozidla a jeho tržní hodnota. Na základě počtu najetých kilometrů a data první registrace vozidla můžete posoudit skutečný stav vozu.

Základní údaje o vozidle:

Pokud používáte jiného poskytovatele než dekodér VIN Cebia, jedná se o jednu z nejdražších služeb. Při použití služby Cebia však tyto informace získáte automaticky. V této části rozdělíme informace do následujících dvou kategorií:

 • Základní informace o vozidle
 • Historie vozidla

Ve výše uvedených dvou kategoriích je obsažen jiný typ údajů. V následující části je uvádíme ve formě grafu:

Zpráva o motoruTyp palivaRok výroby
Informace o změně barvyZáznamy o poškozeníMísto poškození
Náklady na opravuHistorické informace o vozidleA mnoho dalšího

Tato část a informace jsou nejdražší. Pokud ale využijete službu Cebia, získáte tyto informace automaticky. Nemusíte tedy za podrobné informace o vozidle platit.

Jaké jsou cenové plány dekodéru VIN Cebia?

Recenzi Cebia nemůžeme uzavřít, aniž bychom probrali cenové plány. Již jsme zmínili, že Cebia je služba se sídlem v České republice. Všechny ceny jsou tedy uvedeny v českých korunách. Cena se však liší podle VIN, který do systému zadáte. Zde jsou základní cenové plány, které si můžete zakoupit:

Základní zpráva199 CZK, $8
Kompletní zpráva499 CZK, $20
Balíček dvou zpráv749 CZK, $29
Balíček tří zpráv990 CZK, $39

Poznámka: Neměli byste zapomínat, že v základní zprávě získáte pouze základní informace. V základní zprávě se například nedočtete o stavu tachometru ani o dalších historických záznamech. Tyto informace jsou však zásadní. Podle mého je tedy lepší si zakoupit kompletní zprávu.

Pozitivní a negativní stránky služby Cebia:

Recenzi nelze uzavřít, aniž bychom se zmínili o pozitivních a negativních stránkách služby. V této části vás provedeme silnými a slabými stránkami této platformy.

Výhody:

 • Mnoho různých cenových plánů, ze kterých si vybere každý.
 • Nabízí výhody oběma stranám, tedy kupujícím i prodávajícím.
 • Navíc čerpá informace z databáze o 1 miliardě vozidel.
 • Rozhraní je jednoduché na používání
 • Rychlé vytvoření zprávy
 • Spolupráce s Auto Tracerem
 • Spolupráce s místními partnery a získávání záznamů z více než 20 evropských zemí.

Pokud navíc narazíte na jakoukoli technickou závadou nebo budete mít dotaz, můžete se obrátit na zákaznický servis. Tým podpory je vám k dispozici a rád vám odpoví na otázky.

Nevýhody:

 • Zaměřuje se především na Českou republiku, Slovensko a některé další evropské země.
 • Auto Tracer neověřuje údaje z významných státních úřadů a policejních stanic.
 • Navíc mohou existovat pochybnosti o správnosti údajů.
 • Platforma neposkytuje zprávy v angličtině, je nutné je přeložit do požadovaného jazyka
 • Je o něco dražší než konkurence.

Recenze na službu Cebia: Verdikt:

Společnost Cebia můžeme zařadit na seznam nejlepších služeb, i když funguje pouze v Evropě. Podrobné zprávy o historii pomáhají chránit zákazníky před podvodnými aktivitami. Kvalitní služby společnosti si získaly důvěru mnoha kupujících, prodejců, servisů a pojišťovacích a leasingových společností. Můžete této službě tedy důvěřovat – nabízí stejné informace za relativně nízkou cenu. Cena zprávy o historii vozidla od společnosti Cebia je sice trochu dražší, ale podrobné zprávy za ty peníze stojí. Znamená Cebia poskytuje skvělý poměr ceny a získané hodnoty.

Zadejte svůj e-mail
×
VIN Dekoder

SLEVA 50% na

carvertical logo
559 Kč231 Kč
cena za zprávu při nákupu 3 zpráv
ZKONTROLUJTE VIN KÓD NYNÍ